Yelken eğitimi ve yelken kursu için merkezimiz Kalamış Marina’dır. İstanbul Kalamış Marina’da bulunan yatlarımız ile kurs ve eğitim programını gerçekleştiririz. Teknelerimiz son derece modern ve İstanbul koşulları için yüksek performansa sahiptir. 

Teknelerimiz:

Falcon teknesi / Beneteau First 34.7:  Dünyanın en büyük yelkenli tekne üreticisi olan Fransız Beneteau tarafından tasarlanmış yüksek performanslı yarış-gezi teknesidir. IRC sınıfında birçok şampiyonluğu ve sayısız dereceleri olan Falcon, yelken öğrenmek ve yarışmak için İstanbul koşullarında en iyi seçeneklerin başında gelir.

Petek Teknesi  / Gorbon 33: Prof.Dr Fatih Gorbon tarafından tasarlanmış, yüksek performansa sahip yarış-gezi teknesidir. Yarıştığı sınıf olan IRC3 de birçok şampiyonluk ve sayısız derecesi vardır. Özellikle öğrencilerimizden kurduğumuz yarış takımlarımız için kullandığımız Petek, aynı zamanda İstanbul rüzgar koşulları için hafifliği ile her havada keyifli bir yelken seyri yapabileceğiniz son derece stabil ve süratli yelkenli teknedir. 

Yelken eğitimi ve yelken kursumuz bu teknelerimizde aşağıdaki eğitim programı çerçevesinde yapılmaktadır.

Yelken Eğitimi ve Yelken Kursu Programı

Yelken eğitimi ve yelken kursu toplam 20 saatten oluşur, 20 saatin 4 saati teorik dersleri, 16 saati pratik eğitimi kapsar. Yelken Kursu hafta sonları, öncelikle teorik kurslar sonrasında pratik yelken eğitimi olarak yapılır. Yelken eğitimi kursu programı eski adı ile Amatör Denizci Belgesi (ADB) yeni adı ile A.D.E.S (Amatör Denizci Eğitim Sistemi) müfredatının büyük bir bölümünü kapsar. Ades kursu bilgileri eğitim ile işlenir. Yelken kursu ve eğitimi…

Ades pratik eğitim, amatör deniz belgesi almak, yelken kursu ve yelkencilik eğitiminde iyi bir pratik çalışma yaşamak isteyenler için gerek eğitmen tecrübesi, gerekse kullandığımız yatlar itibari ile Alfasail en iyi seçenektir.

Alfasail denizcilik kursu programı tek kurdan oluşur. Tüm katılımcılar ileride tekne sahibi olacakmış ya da bir şekilde tekne üzerinde kalacakmış gibi düşünülür. Bundan dolayı her şey sıfırdan, tüm pratik bilgiler ile anlatılır ve uygulanır.