Denizcilik ve Yelken Eğitimi / Yatçılık Eğitimi

Yelken Eğitimi / Yatçılık eğitimi (Denizcilik) İstanbul Kalamış Marinada bulunan yatlarımız ile yaptığımız, 18 saat programlanan yelken kursu programıdır.

Denizcilik ve Yelken kursu toplam 18 saat olup bunun 4 saati teorik olarak programlanır, 14 saati pratik eğitim olarak yapılır. Yelken Kursu hafta sonları, öncesinde teorik ardından pratik eğitim olarak planlanır ve toplam bir ay sürer. Aynı zamanda yelken eğitim programı Amatör Denizci Belgesi (ADB) müfredatının büyük bir bölümünü kapsar.

İstanbul denizcilik kursları arasında Alfasail, Amatör Denizci belgesi almak isteyen kişilerin başvuracağı ve gerçek anlamda kendilerini geliştirmek isteyen yelkenci adayları için en iyi yelken okuludur.

Alfasail denizcilik kursu programı tek kurdan oluşur. Tüm katılımcılar ileride tekne sahibi olacakmış ya da bir şekilde tekne üzerinde kalacakmış gibi düşünülür. Bundan dolayı her şey sıfırdan, tüm pratik bilgiler ile anlatılır ve uygunlanır. Özetle bir tekne sahibinin, teknesini kullanmak için ihtiyaç duyduğu teorik ve pratik bilgiler üzerinde çalışılır.

Alfasail Yat Eğitimi Programının amacı; katılımcıları yelkenli teknenin her yönüyle kullanılması hakkında fikir sahibi yapabilmektir. Özetle katılımcılar yelken kursu sonunda temel yelken bilgileri, yelkenli tekne donanımı, yelken trimi, yanaşma-ayrılma-demirleme, navigasyon ve denizde güvenlik gibi deniz üzerinde hayati önemi olan konular hakkında bilgilere sahip olacaklardır.

Yelkenciliğin temel kuralları ve yelkencilik eğitiminin esaslarını içeren denizcilik eğitimi sonunda kişiler yelkencilik becerilerini geliştirip herhangi bir yelkenli tekneyi kullanmak için son derece iyi bir fikir sahibi olacaklardır. Kurs sonunda dileyen kişiler profesyonel yelkencilerinde yarıştığı yelkenli yarışlarına katılma fırsatı bulabilirler. Yat yarışlarına katılmak için İstanbul yada diğer illerde bulunan herhangi bir yelken kulübünden lisans çıkarmak yeterli olacaktır.

Tecrübe, denenmiş bilgidir. Alfasail Yelken Kursu İstanbul Kalamış Marina’da 2000 yılında kurulmuş olup en tecrübeli eğitim kadrosuna sahip yelken okuludur. Yelkenli eğitimi istanbul Kalamış marina’da ve aynı zamanda yat yarışlarına katıldığımız yüksek performanslı ve sınıflarında sayısız başarılara ve şampiyonluklara sahip yatlarımız üzerinde yapılır. Yelken kursu fiyatları ve program içeriği için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Denizcilik ve Yelken Eğitimi Kurs Programı

• Tekne tipleri

• Yelkenli bir teknenin kısımları nelerdir?

• Yelkenli bir tekne rüzgar ile birlikte nasıl yol alır ve yelken fiziği nedir?

• Yelkenli bir teknenin seyir tipleri nelerdir?

• Denizcilik Bağları

• Seyir tiplerine göre yelken ayarları nasıl yapılır?

• Yelkenli bir teknenin manevraları nelerdir ve nasıl yapılır?

• Demirleme kuralları nelerdir? Nasıl demir atılır ve alınır? Demir çeşitleri nelerdir?

• Motorla yanaşma ve ayrılma nasıl yapılır?

• Emniyet bakım ve kontrolleri hakkında pratik bilgiler.

• Yön Bulma (navigasyon) ve araçları nelerdir? Nasıl rota çizilir ve mevki tayini nasıl yapılır?

• Deniz araçlarında seyir fenerleri

• Denizlerdeki fenerlerin ve şamandıraların anlamı nedir?

• Denizde çatışma kuralları nelerdir?

• Meteoroloji hakkında pratik bilgiler ve hava tahmini.

• Denizde haberleşme

• Denizde nezaket ve görgü kuralları

Teorik Yelken Eğitimi Kursu

Hafta sonları pratik eğitim öncesinde yapılır.

Pratik Yelken Eğitimi Kursu

Hafta sonları 09.00–13.00 veya 13.00–17.00 saatleri arası, Cumartesi ve Pazar günleri 2 hafta sonu olarak planlanır. Gece eğitimi öğleden sonra yapılacak olan pratik eğitimin arkasında havanın kararma saatine göre planlanır.

Eğitimlerde aşağıda fotoğrafları görünen 10 metrelik yatlarımızı kullanıyoruz.

Hafta Sonu Yelken Kursu / İleri Yelken Eğitimi

Yelken eğitimi ve tecrübesi olan kişiler için hazırlanmış bir programdır. Pratik gelişimi artırmayı amaçlayan bir yelken eğitimi programıdır. Toplam 4 saatten oluşan yelken kursu programı hafta sonları 9.00–13.00 veya 13.00–17.00 saatleri arasında günde 2 kere tekrarlanmaktadır. E-posta listemize kayıtlı öğrencilerimize hafta başında bilgilendirme iletisi gönderilir ve program yapılır. Alfasail.com sitesi üzerinden haber bültenine kayıt olarak ileri yelken eğitimi bültenlerini alabilirsiniz.

Eğitim Teknelerimiz
Falcon Yelken Eğitimi Teknesi Beneteau First 34.7

Falcon teknesi Beneteau First 34.7

Mary X-Yachts X-35

Mary X-Yachts X-35